Інформація для людей з особливими потребами

Після прийняття експертного рішення про групу інвалідності кожному громадянину, якого визнано інвалідом, в Центрі медико-соціальної експертизи складається  індивідуальна програма реабілітації (ІПР).

ІПР – це комплекс оптимальних для інваліда реабілітаційних заходів, направлених на відновлення, компенсацію порушених чи втрачених функцій організму. В ІПР зазначаються конкретні заходи щодо реабілітації, передбачається їх послідовність, обсяги та терміни виконання. Спеціалісти МСЕ розробляють ІПР на основі плану реабілітаційних заходів, який складається лікуючим лікарем лікувально-профілактичного закладу, що направляє громадянина для проходження медико-соціальної експертизи.

Згідно рекомендацій, внесених в ІПР,особа з  інвалідністю може отримати необхідні технічні засоби реабілітації (ТЗР) та послуги, працевлаштуватись, набути професію і т.д.

ІПР є дійсною 2 роки, за необхідністю може коригуватись.

Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання державними органами, підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями. ІПР має рекомендаційний характер для інваліда, який в свою чергу має право відмовитись від будь-якого виду, форми та обсягу реабілітаційних заходів, передбачених його індивідуальною програмою реабілітації.

З ІПР необхідно звернутись:

  • стосовно заходів медичної реабілітації – в лікувально-профілактичний заклад за місцем проживання;
  • стосовно заходів психолого-педагогічної реабілітації – в органи соціального захисту населення або в лікувально-профілактичний заклад за місцем проживання;
  • стосовно заходів професійної реабілітації – в службу зайнятості населення;
  • стосовно забезпечення технічними засобами реабілітації – в органи соціального захисту населення.

ІПР складається, як мінімум в 2-х примірниках. У разі згоди інваліда з ІПР, він ставить свій особистий підпис, та один примірник видається особі (його законному представнику) на руки, про що робиться запис в журналі видачі індивідуальних програм реабілітації,  другий примірник підшивається до медико-експертної справи.

Послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування, протези, слухові та голосоутворюючі апарати тощо) надаються інвалідам безкоштовно або на пільгових умовах.


Реабілітація осіб з інвалідністю (мережа реабілітаційних установ, що належать до Міністерства соціальної політики України)  

http://www.msp.gov.ua/news/8361.html


 

Центри професійної реабілітації інвалідів системи Міністерства соціальної політики України: Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»

  Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» запрошує на комплексну реабілітацію людей з обмеженими фізичними можливостями працездатного віку (з самообслуговуванням). Звертаємось до Вас: якщо Ви...

Читати більше

Всеукраїнський центр професійної реабілітації людей з інвалідністю

Адреса: 07352, Київська область, Вишгородський район, с. Лютіж Тел. (04596) 40-0-11, (044) 425-84-91 Перелік професій (спеціальностей), за якими здійснюється професійна реабілітація людей з інвалідністю: Оператор комп’ютерного набору:            Термін навчання – 10...

Читати більше

Фізкультурно-спортивна реабілітація: Львівський регіональний центр з фізичної культури і спорту людей з інвалідністю «Інваспорт»

Львівський регіональний центр з фізичної культури і спорту  людей з інвалідністю «Інваспорт» м. Львів, вул. Харківська,6 тел..(032) 2601020 e-mail: invasport_lvh@ukr.net залучає людей з особливими потребами до активного суспільного життя через заняття фізичною...

Читати більше
міжкімнатні двері вхідні двері гаражні ворота Львів відкатні ворота Львів пластикові вікна пластикові вікна ламінат ціна міжкімнатні двері ковролін львів паркетна дошка відкатні ворота сейфи Львів