Після прийняття експертного рішення про групу інвалідності кожному громадянину, якого визнано інвалідом, в Центрі медико-соціальної експертизи складається  індивідуальна програма реабілітації (ІПР).

ІПР – це комплекс оптимальних для інваліда реабілітаційних заходів, направлених на відновлення, компенсацію порушених чи втрачених функцій організму. В ІПР зазначаються конкретні заходи щодо реабілітації, передбачається їх послідовність, обсяги та терміни виконання. Спеціалісти МСЕ розробляють ІПР на основі плану реабілітаційних заходів, який складається лікуючим лікарем лікувально-профілактичного закладу, що направляє громадянина для проходження медико-соціальної експертизи.

Згідно рекомендацій, внесених в ІПР,особа з  інвалідністю може отримати необхідні технічні засоби реабілітації (ТЗР) та послуги, працевлаштуватись, набути професію і т.д.

ІПР є дійсною 2 роки, за необхідністю може коригуватись.

Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання державними органами, підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями. ІПР має рекомендаційний характер для інваліда, який в свою чергу має право відмовитись від будь-якого виду, форми та обсягу реабілітаційних заходів, передбачених його індивідуальною програмою реабілітації.

З ІПР необхідно звернутись:

  • стосовно заходів медичної реабілітації – в лікувально-профілактичний заклад за місцем проживання;
  • стосовно заходів психолого-педагогічної реабілітації – в органи соціального захисту населення або в лікувально-профілактичний заклад за місцем проживання;
  • стосовно заходів професійної реабілітації – в службу зайнятості населення;
  • стосовно забезпечення технічними засобами реабілітації – в органи соціального захисту населення.

ІПР складається, як мінімум в 2-х примірниках. У разі згоди інваліда з ІПР, він ставить свій особистий підпис, та один примірник видається особі (його законному представнику) на руки, про що робиться запис в журналі видачі індивідуальних програм реабілітації,  другий примірник підшивається до медико-експертної справи.

Послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування, протези, слухові та голосоутворюючі апарати тощо) надаються інвалідам безкоштовно або на пільгових умовах.


Реабілітація осіб з інвалідністю (мережа реабілітаційних установ, що належать до Міністерства соціальної політики України)  

http://www.msp.gov.ua/news/8361.html


 

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр медико-соціальної
експертизи»

  На нашому сайті, окрім загальної інформації, ви можете ознайомитися з основними принципами роботи МСЕ, нормативно-правовими документами, що регламентують діяльність закладу. У своїй роботі Комунальний заклад ЛОР «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» та структурні підрозділи – медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) керуються Конституцією і законами України, указами Президента України та Постановами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами з питань медико-соціальної експертизи.

 Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначено, що особами з інвалідністю є особи зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням чи травмами, або з уродженими дефектами, що обмежує їх життєдіяльність і призводить до необхідності в соціальній допомозі та захисті. Ступінь обмеження життєдіяльності людини, групу, причини і час настання інвалідності визначає медико-соціальна експертиза, яку здійснюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК).

 Відповідно Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» МСЕК перебувають у віданні Міністерства охорони здоров’я України

 В складі КЗ «Львівський обласний Центр МСЕ» функціонує 23 медико-соціальні експертні комісії: 3 обласних МСЕК, 11 спеціалізованих МСЕК (дві кардіологічні, дві психіатричні, дві фтизіопульмонологічні, травматологічна, дві онкологічні, офтальмологічна, профпатологічна); 9 міжрайонних МСЕК загального профілю (Галицька, Личаківська, Залізнична, Сихівська, Франківська, Шевченківська, Дрогобицька, Самбірська, Червоноградська). Всі комісії області є постійно діючими, укомплектовані лікарським персоналом. В Центрі МСЕ на основній роботі працює 95 лікарів,46 медичних сестер та мед реєстраторів. До складу комісії входить не менше трьох лікарів за спеціальностями, перелік яких затверджується Міністерством охорони здоров’я, з урахуванням профілю комісії, а також спеціаліст з реабілітації, практичний психолог.

У своїй роботі МСЕК встановлюють:

  • ступінь обмеження життєдіяльності людини
  • групу інвалідності, причину і час її настання
  • трудові рекомендації особам з інвалідністю
  • потребу в сторонньому нагляді, догляді або допомозі
  • ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) працівників, які одержали каліцтво чи інше ушкодження здоров’я, пов’язане з виконанням своїх трудових обов’язків;
  • потребу в забезпеченні засобами реабілітації
  • потребу у медичній та соціальній допомозі (додатковому харчуванні, ліках, протезуванні, санаторно-курортному лікуванні, придбанні спеціальних засобів пересування тощо)
  • медичні показання на право одержання спеціального автотранспорту та ін.

А також складають та корегують індивідуальну програму реабілітації інваліда, в якій визначаються види реабілітаційних заходів та строки їх виконання, і контролюють ефективність її виконання; вивчають структуру і динаміку інвалідності за групами, причинами, окремими захворюваннями, територіальними ознаками, тощо. (відповідно «Положення про медико-соціальну експертизу», затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317)

 КЗ ЛОР «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» 

Головний лікар-головний експерт
Решота Володимир Йосипович
 
Графік прийому громадян:
понеділок з 10.00 до 13.00
середа з 13.00 до 16.00.
 
тел. приймальні головного лікаря (032)236-80-61,
електронна пошта: lvivmce@ukr.net
 
 
Фактична адреса: 79026, м. Львів,
вул. Бой-Желенського, 5

Заступник головного лікаря з
медичної роботи

Іваночко Руслана Богданівна

тел. приймальні (032)236-80-61

 

Юрис-консульт

Садовий Максим Михайлович

тел. (032)236-80-09

 

Лікар-методист

Герега Ольга Дмитрівна

тел. (032)236-80-64

 

Телефони довіри:

(032)236-80-61, (032)236-80-64