Після прийняття експертного рішення про групу інвалідності кожному громадянину, якого визнано інвалідом, в Центрі медико-соціальної експертизи складається індивідуальна програма реабілітації (ІПР).
ІПР – це комплекс оптимальних для інваліда реабілітаційних заходів, направлених на відновлення, компенсацію порушених чи втрачених функцій організму. В ІПР зазначаються конкретні заходи щодо реабілітації, передбачається їх послідовність, обсяги та терміни виконання. Спеціалісти МСЕ розробляють ІПР на основі плану реабілітаційних заходів, який складається лікуючим лікарем лікувально-профілактичного закладу, що направляє громадянина для проходження медико-соціальної експертизи.
Згідно рекомендацій, внесених в ІПР,особа з інвалідністю може отримати необхідні технічні засоби реабілітації (ТЗР) та послуги, працевлаштуватись, набути професію і т.д.
ІПР є дійсною 2 роки, за необхідністю може коригуватись.
Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання державними органами, підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями. ІПР має рекомендаційний характер для інваліда, який в свою чергу має право відмовитись від будь-якого виду, форми та обсягу реабілітаційних заходів, передбачених його індивідуальною програмою реабілітації.
З ІПР необхідно звернутись:
- стосовно заходів медичної реабілітації – в лікувально-профілактичний заклад за місцем проживання;
- стосовно заходів психолого-педагогічної реабілітації – в органи соціального захисту населення або в лікувально-профілактичний заклад за місцем проживання;
- стосовно заходів професійної реабілітації – в службу зайнятості населення;
- стосовно забезпечення технічними засобами реабілітації – в органи соціального захисту населення.
ІПР складається, як мінімум в 2-х примірниках. У разі згоди інваліда з ІПР, він ставить свій особистий підпис, та один примірник видається особі (його законному представнику) на руки, про що робиться запис в журналі видачі індивідуальних програм реабілітації, другий примірник підшивається до медико-експертної справи.
Послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби (протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби пересування, протези, слухові та голосоутворюючі апарати тощо) надаються інвалідам безкоштовно або на пільгових умовах.
Реабілітація осіб з інвалідністю (мережа реабілітаційних установ, що належать до Міністерства соціальної політики України)
http://www.msp.gov.ua/news/8361.html
-
Центри професійної реабілітації інвалідів системи Міністерства соціальної політики України: Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»
Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» запрошує на комплексну реабілітацію людей з обмеженими фізичними можливостями працездатного віку (з самообслуговуванням). Звертаємось до Вас: якщо Ви...
-
Фізкультурно-спортивна реабілітація: Львівський регіональний центр з фізичної культури і спорту людей з інвалідністю «Інваспорт»
Львівський регіональний центр з фізичної культури і спорту людей з інвалідністю «Інваспорт» м. Львів, вул. Харківська,6 тел..(032) 2601020 e-mail: invasport_lvh@ukr.net залучає людей з особливими потребами до активного суспільного життя через...
-
http://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html КАТАЛОГ ТЕХНІЧНИХ ТА ІНШИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ...
-
Всеукраїнський центр професійної реабілітації людей з інвалідністю Інформація для людей з особливими потребами
Адреса: 07352, Київська область, Вишгородський район, с. Лютіж Тел. (04596) 40-0-11, (044) 425-84-91 Перелік професій (спеціальностей), за якими здійснюється професійна реабілітація людей з інвалідністю: Оператор комп’ютерного набору: Термін...